Beauty

NeoNail – Starter Set Premium

Paznokcie hybrydowe zaczęłam wykonywać prawie rok temu i od samego początku zdecydowałam się na podstawowy starter set od NeoNail. Zawierał on wszystkie niezbędne rzeczy, a także ogromną lampę, która po jakimś czasie zaczęła mi przeszkadzać. Czas naświetlania w takiej lampie to 120 sekund, co w perspektywie zrobienia całych paznokci dawało około 2 godziny. Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad kupnem lampy bezprzewodowej od NeoNail. Nie musiałam długo czekać, ponieważ starter set był prezentem dla mnie od mojego chłopaka z okazji kolejnej rocznicy. Czytaj dalej, a sprawdzisz, co znajdziesz w środku i czy opłaca się inwestować w taki zestaw.

Po otwarciu zestawu pierwsze co rzuca się w oczy to lampa i 3 buteleczki: top hard, base hard i kolor natural bauty. Pod przykryciem znajdziemy resztę akcesoriów, ale o tym za chwilkę

Lampa 9W

To element, na którym zależało mi najbardziej i muszę przyznać, że dokładnie oto mi chodziło. Lampa jest lekka i zajmuje bardzo mało miejsca. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że można jej używać bez kabla, a naładowana starcza na korzystanie z niej przez około godzinę. W środku oprócz lampy i kabla znajdziemy także instrukcję i tu pojawia się jedyny minus.

Zanim zrobiłam pierwsze paznokcie, uważnie przeczytałam instrukcję. Zawarta w niej jest informacja, że „Czerwona lampka oznacza pełne naładowanie akumulatora”. Sprawdzam moją lampkę – świeci się na czerwono. W związku z tym przystąpiłam do robienia paznokci. Po jakimś czasie lampka zaczęła mrugać i nie naświetlała paznokci. Okazało się, że w instrukcji znajduje się błąd, a czerwona lampka oznacza, że akumulator jest rozładowany. Nie jest to jakiś wielki minus, ale przyznam szczerze, na początku pomyślałam, że dostałam wadliwy egzemplarz.

Baza, top, kolor!

Zrobienie paznokci bez tych trzech elementów byłoby niemożliwe. W zestawie otrzymujemy standardową Hard Base, czyli bazę, którą nakładamy na przygotowaną płytkę paznokcia. Oprócz tego w zestawie znajdziemy klasyczny, nudziakowy kolor Natural Beauty, a także Top Hard, który idealnie dopełni cały manicure.

Co masz w środku?

Pierwsze co możemy zauważyć po otwarciu paczki, to instrukcja. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje odnośnie aplikacji lakieru na paznokcie, a także o tym, jak je ściągnąć.

Następnie przed nami ukazuje się masa dobra:

Niezbędne płyny

W zestawie otrzymujemy malutkie buteleczki z Nail Cleanerem, który jest niezbędny do przemywania paznokci, a także Polish Remover, potrzebny do ściągnięcia hybryd.

Polerowanie

Kolejną rzeczą, są akcesoria niezbędne do polerowania. Jedną rzeczą jest tradycyjny, biały bloczek polerski, a taki polerka przypominająca bananowy pilnik.

Pilniczek

W opakowaniu mamy dwa pilniczki łódka/banan (jak kto woli) 100/180. Poprzednio używałam tylko takich standardowych, ale muszę przyznać, że te są o wiele lepsze. Lepiej się je trzyma, a także mam wrażenie, że są bardziej precyzyjne.

Oliwka

Oliwki z NeoNail to zdecydowanie moje ulubieńce. Pachną fantastycznie, a ta o zapachu frezji to mistrzostwo.

Nail Wrap

Nail wrap to dla mnie zupełna nowość. Przez pierwsze miesiące robienia hybryd korzystałam standardowo z folii, wacika i acetonu. Od jakiegoś czasu jednak wystarczy mi spiłowanie lakieru za pomocą pilniczka. Przyznam jednak, że bardzo chętnie sprawdzę, czy takie wrapy ułatiłyby mi proces zdejmowania paznokci. Korzystaliście z nich?

Waciki bezpyłowe

Bez wacików ani rusz! Są nam one potrzebne do przemywania paznokci cleanerem, a przez to, że są bezpyłowe, nie zostawiają żadnych paprochów na naszej płytce paznokcia. W zestawie mamy aż 250 sztuk, a przez to, że parę miesięcy wcześniej kupiłam 500 sztuk, mam spory zapas :D.

Drewniane patyczki

10 malutkich, drewnianych patyczków to ostatnia rzecz, którą znajdziemy w zestawie. Ja osobiście używam metalowego kopytka, ale takie patyczki na pewno sprawdzą się u dziewczyn, które mają delikatne skórki.

Tak wygląda cały zestaw. Ja do tej pory zrobiłam dwa razy paznokcie na nowym zestawie i jestem zdecydowanie na nowo zakochana w paznokciach hybrydowych. Koniecznie dajcie znać, czy Wy same wykonujecie paznokcie hybrydowe i z jakich marek korzystanie.

  • Dobrze, że my faceci nie musimy stroić swoich paznokci. 😀 😉

  • Stosuję NeoNail od ponad pół roku i naprawdę jestem bardzo zadowolona 🙂

  • Raz w życiu zrobiłam paznokcie hybrydowe u kosmetyczki i niestety to nie dla mnie 🙁 Zdecydowanie bardziej wolę żelowe 🙂 Ale taki zestaw startowy mógłby być fajnym prezentem dla kogoś, kto jest z nich zadowolony 🙂