Pędzle do makijażu z netto

Nie jestem mistrzynią makijażu, a bardzo tego żałuję, bo chciałabym nauczyć się robić piękny make-up. Chyba dostrzegli też to moi bliscy, ponieważ na święta dostała kilka paletek z cieniami, o których też pojawią się wpisy. Jednak warto zaznaczyć fakt, że nie miałam do nich pędzli (nie licząc jednego, który też dostałam w prezencie – dzięki Klaudia!). W związku z tym szukałam pędzli, którymi będę mogła nauczyć się malować, a szczególnie zależy mi na pięknym smokey eye czy innych makijażach oczu. Nie chciałam też na początek inwestować w profesjonalne pędzle, jeśli z mojego make-upu nic nie wyjdzie.

Te pędzle, które dzisiaj Wam przedstawię, pierwszy raz zobaczyłam u mojej przyjaciółki. Wystarczyło, że je zobaczyłam i od razu się zakochałam, a moje uwielbienie spotęgowało się, gdy je dotknęłam. Mięciutkie pędzle, które pięknie wyglądają, to idealna opcja dla mnie. Jednak z ich kupnem zwlekałam aż do grudnia. To wtedy, jakoś po świętach pojechałam do netto i jak zobaczyłam te pędzle to wiedziałam, że muszę je mieć, szczególnie, że cena za 7 pędzli to, uwaga uwaga, 27 złotych! Także serio, za tą kwotę warto je kupić choćby dla samego wyglądu. Chociaż oprócz pięknych kolorów, są bardzo przyjemne w dotyku i mi jako osobie, która nie jest zaawansowana w kwestiach makijażu, bardzo dobrze się nimi pracuje.

Tak jak już wspomniałam wcześniej, w zestawie mamy 7 pędzli. Tych czterech największych jeszcze nie używałam, może dlatego, że ja podkład i korektor nakładam beauty blenderem, ale myślę, że pewnie prędzej czy później ich użyję. Za to używałam tych trzech mniejszych pędzelków. Skośnego pędzelka używam do zrobienia takiej udawanej kreski i tutaj moja uwaga, że pędzelek mógłby być ciutkę cieńszy. Dwóch pozostałych używam bardzo często. Nakładam nimi cienie, delikatnie blenduję i nakładam cienie na załamanie powieki. Ogólnie muszę Wam powiedzieć, że jak na osobę początkującą to bardzo mi się dobrze nimi pracuje. Jeśli jeszcze nie macie kompletu pędzli to radzę Wam na początek Waszej makijażowej przygody upolować coś podobnego.